Lustra łazienkowe na wymiar

Jak duże powinno być lustro łazienkowe?

To oczywiście zależy od samego wnętrza, ale warto pamiętać, że lustra łazienkowe to nie tylko odbicie, ale także znaczące powiększenie optyczne przestrzeni.

  • Lustra łazienkowe nad umywalką. Najczęściej lustro będzie pasem nad umywalką na wysokość 60-120 cm. Może to być oczywiście lustro wąskie (szerokość 60 cm) ale zazwyczaj ma ono 120-200 cm szerokości.
  • Lustra łazienkowe na całą ścianę. Lustro może stanowić pas na całej ścianie o szerokościach nawet powyżej 250 cm. Lustra można też montować na dwóch ścianach tak, aby łączyły się bokami.
  • Lustra łazienkowe pionowe. Oprócz luster nad umywalką w łazience można też wykonać lustro pionowe. W przypadku kawałka pustej ściany takie rozwiązanie tworzy wrażenie łazienki składającej się z dwóch pomieszczeń. Lustro ma wtedy 60-100 cm szerokości i 200-250 cm wysokości.

Na zdjęciu przykład większego lustra na pełną szerokość ściany 200×140 cm.

Aranżacja łazienek Kraków

Jak montować lustra łazienkowe?

Pomiędzy płytkami. Najpopularniejsza wersja to lustro pomiędzy płytkami. Fliziarz zostawia przestrzeń bez płytek w którą na specjalnym kleju montowane jest lustro. Oczywiście jest ono tak poziomowane aby licowało się z płaszczyzną płytek.

Na płytkach. Czasem lustro będzie montowane już na płytki. W takiej wersji może być ono wtedy również przyklejone lub zamocowane na hakach. Wersja na hakach to rozwiązanie stosowane dość rzadko i to tylko w przypadku małych luster gdzie może zajść potrzeba nagłego usunięcia lustra. Na poniższym zdjęciu lustro zamontowane na płytkach z fazowanymi krawędziami.

Czy lustro musi być prostokątne?

Prostokąt to oczywiście najpopularniejszy kształt, ale większość zakładów sprzedaje również lustra okrągłe. Jeśli łazienka jest na poddaszu to lustro często będzie miało jedną stronę ściętą przyjmując kształt trapezu.

Jakie są rodzaje luster?

Lustra łazienkowe są zazwyczaj srebrne. Oczywiście dostępne są również wersje brązowe czy grafitowe, ale są to wyłącznie elementy dekoracyjne. W łazience chcemy aby lustro było przede wszystkim funkcjonalne. Ma więc odbijać osobę tak jak wygląda ona naturalnie. Jedyną opcją jest więc lustro srebrne a to co ewentualnie może się zmienić to grubość lustra.

…zazwyczaj jest to 4 mm, ale w przypadku dużych luster szklarze często stosują grubość 5 mm.

Jakie oświetlenie do lustra łazienkowego?

  • Gotowe lustra LED. Może być wykonane na parę sposobów np gotowe lustra z oświetleniem LED. Podświetlenie zachwyci zwłaszcza kobiety, które podczas wykonywania makijażu potrzebują być bardzo dokładnie oświetlone.
  • Oświetlenie zewnętrzne. Innym sposobem jest oświetlenie zewnętrzne np kinkiety. Oświetlenie lustra jest możliwe do umieszczenia także na jego powierzchni. W takim wypadku trzeba wyciąć w nim otwory w odpowiednich miejscach.
  • Lustro z poświatą. Ciekawą formę stanowi również lustro z poświatą, jak to zdjęciu.

Lustro do łazienki powinno być bardzo dobrze oświetlone, dlatego też należy wcześniej wziąć pod uwagę to, gdzie będą wychodzić przewody elektryczne. Pozwoli to uniknąć późniejszych poprawek.

Lustra w ramach

Lustro w ramie to zazwyczaj domena przedpokoju, ale łazienka jest również miejscem gdzie możemy mieć takie lustro. Najczęściej będą to lustra, które można łatwo czyścić czyli w ramach aluminiowych lub lustra w ramach z tworzyw sztucznych.

Sprawdź cenę lustra w swoim mieście

Montaż, dostawa, odbiór osobisty i wysyłka.

Wybierz swoje miasto aby przejść do wyceny.