Lustra do przedpokoju na każdy wymiar

Jakie wymiary powinno mieć lustro do przedpokoju?

Nie ma jednoznacznych wytycznych, ale zazwyczaj będzie to lustro pionowe.

Na przedpokoju chcemy mieć możliwość zobaczenia się od stóp do głów więc lustro powinno mieć wysokość minimum 140-150 cm. Bardzo często wykonujemy lustra od podłogi (cokołu) do wysokości 2 m lub nawet do samego sufitu, gdzie lustro ma 250-270 cm wysokości.

Szerokość lustra to minimalnie 50 cm, ale tutaj również zdecydowanie lepsze będzie lustro szersze 80-90 cm.

Warto pamiętać, że lustro na przedpokoju to nie tylko możliwość przeglądnięcia się, ale także sposób na optyczne powiększenie przedpokoju. Przedpokój z dużym lustrem stworzy już na starcie wrażenie, że całe mieszkanie jest większe.

Aranżacja łazienek Kraków

Gdzie umieścić lustro do przedpokoju?

Lustro najczęściej umieszcza się na ścianie bocznej od wejścia do mieszkania. Najpopularniejsze miejsce to ściana za drzwiami, w takim wypadku warto pamiętać o założeniu ogranicznika do drzwi tak, aby klamka nie uderzała w lustro.

Czasem też można wykorzystać fragment ściany pomiędzy futrynami drzwi. Na zdjęciu poniżej lustro umieszczone w małej wnęce pomiędzy pokojem a łazienką.

Jakie są rodzaje luster?

Jeśli stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność to standardowym wyborem będzie lustro srebrne. Ma ono klasyczne odbicie i pomoże w porannej garderobie.
Jeśli jednak lustro ma za zadanie spełniać tylko funkcję dekoracyjną to jest jeszcze do wyboru lustro w kolorze brąz i grafit.
Najczęściej jednak chcemy aby lustro spełniało obie funkcje i wtedy wybierzmy klasyczne lustro srebrne.

Jak wygląda krawędź lustra?

Krawędź lustra jest standardowo szlifowana. Szlif to zebranie tylko ostatniego milimetra aby uzyskać estetyczną krawędź.

Innym sposobem będzie tzw. faza. W takim przypadku na krawędzi wykonywany jest specjalny szlif o szerokości 5-30 mm. W ten sposób powstaje nam ciekawe i estetyczne wykończenie dające efekt lustrzanej ramy.

Jakie są sposoby montażu luster?

Podobnie jak w przypadku lustra do łazienki najpopularniejszym sposobem będzie przyklejenie lustra. Jeśli nie planujemy w przyszłości zmiany miejsca lustra jest to metoda najszybsza, najtańsza i niewymagająca dodatkowych zabezpieczeń. Lustro montuje się nakładając punktowo klej na ścianę. Na czas wiązania kleju (około 24 h) należy podłożyć coś pod lustro. Najczęściej stosuje się drewniane listwy co widać na naszych zdjęciach (były robione w trakcie montażu lustra).

Lustro można oczywiście zawiesić. W takim przypadku do tylnej powierzchni lustra mocowane są uchwyty, które umożliwiają powieszenie lustra na standardowych hakach. W ten sam sposób można powiesić.

Lustra w ramach

Lustro w ramie to częsty widok w przedpokoju. Zależnie od kolorystyki pomieszczenia najpopularniejsze może to być lustro w białej ramie z drewna lub tworzywa sztucznego, lustro w srebrnej ramie z aluminium lub lustro w ramie drewnianej w naturalnej kolorystyce.

Wybierając rozmiar lustra ważne jest aby pamiętać, że podajemy wymiar całkowity lustra (łącznie z ramą) i sama tafla szkła będzie mniejsza.

Otwory i wycięcia w lustrach

Jeśli jest taka potrzeba to w lustrze można wywiercić otwory na kinkiety lub gniazdka. Czasem może się okazać konieczne wycięcie szkła pod inny element. Na zdjęciu poniżej lustro z wycięciem na tablicę bezpieczników.

Sprawdź cenę lustra w swoim mieście

Montaż, dostawa, odbiór osobisty i wysyłka.

Wybierz swoje miasto aby przejść do wyceny.